Festiwal START powraca

Festiwal START powraca

W dniach 23-26 kwietnia 2015 roku, w Teatrze Academia na warszawskiej Pradze, odbędzie się druga edycja Festiwalu Teatrów Studenckich „START”.

Festiwal Teatrów Studenckich „START” jest reaktywacją przestrzeni dla prezentacji twórczości ruchu studenckiego, który niegdyś silnie wpisywał się w krajobraz kulturalny całej Polski. Na festiwalowej scenie zaprezentują się teatry z warszawskich uczelni oraz teatr z Krakowa. Spektakle będą oceniane przez jury złożone z legend studenckiego ruchu teatralnego – Lecha Raczaka, Krzysztofa Żwirblisa i Romana Woźniaka – a twórcy najlepszej ze sztuk odbiorą statuetkę Złotego Żaka. Oprócz spektakli tworzonych przez studentów, widzowie będą mieli również szansę zobaczyć „spektakl mistrzowski” w wykonaniu Trzeciego Teatru Lecha Raczaka, który przyjedzie do Warszawy ze spektaklem „Misterium Buffo”.

Organizatorzy Festiwalu Teatrów Studenckich „START” – Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych oraz Uniwersytet Warszawski – rozszerzając ofertę festiwalu zorganizują oprócz wydarzeń teatralnych koncerty muzycznych zespołów studenckich w klubie festiwalowym. Na muzyczne afterparty zapraszamy do Składu Butelek!