Festiwal Teatrów Studenckich „START”

Festiwal Teatrów Studenckich „START”

13-16 marca 2014 roku, w Centrum Sztuki Współczesnej oraz Instytucie Teatralnym, w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu teatrów Studenckich „START”.

Festiwal Teatrów Studenckich „START” jest reaktywacją przestrzeni dla prezentacji twórczości ruchu studenckiego, który niegdyś silnie wpisywał się w krajobraz kulturalny całej Polski.

Na festiwalowych scenach zaprezentują się teatry z warszawskich uczelni. Spektakle będą oceniane przez jury złożone z legend studenckiego ruchu teatralnego m.in. Ewę Wójciak oraz Zdzisława Jaskułę – a najlepsza ze sztuk odbierze statuetkę Żaka. Oprócz spektakli tworzonych przez studentów, widzowie będą mieli również szansę zobaczyć „spektakl mistrzowski” w wykonaniu Teatru Ósmego Dnia, który przyjedzie do Warszawy ze swoją najnowszą produkcją „Teczki”.

Organizatorzy Festiwalu Teatrów Studenckich „Start” – Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych oraz Uniwersytet Warszawski – planują rozszerzenie imprezy w kolejnych latach o wybór spektakli studenckich z nieartystycznych uczelni wyższych z całej Polski.

 

Wkrótce więcej informacji. Zapraszamy serdecznie na fanpage wydarzenia