Najdroższy Francis Veber

Najdroższy Francis Veber

Powoli wracamy po wakacjach, chociaż wakacyjna pogoda i humory nas nie oopuszczają. Teatr Współczesny rozpoczyna sezon spektaklem „Najdroższy…” juz w najblizszy czwartek 21 sierpnia.

Komu najdroższy jest Francis Veber? Kto jest najdroższy dla Francisa Vebera? Możecie się o tym przekonać podczas spektaklu „Najdroższy…” w reżyserii Wojciecha Adamczyka w Teatrze Współczesnym!

Komedia lekka, zwana też „komedią bulwarową”, to typowa specjalność Francuzów, a jej najlepszym współczesnym twórcą jest niewątpliwie Francis Veber. Dramaturg, scenarzysta, reżyser, producent filmowy znany jest w Polsce głównie z filmów m.in.: „Tajemniczy blondyn w czarnym bucie” (1972), „Pechowiec” (1981), „Kolacja dla palanta” (1998 – Cezar za scenariusz, nominacja za reżyserię), „Plotka” (2001), „Czyja to kochanka?”(2006). Widzowie teatralni znają  przede wszystkim jego brawurową komedię „Kolacja dla głupca”.

François Pignon, ulubiony bohater Vebera – niezaradny życiowo przeciętniak, pechowiec –  pojawia się również w najnowszej komedii „Najdroższy…” (prapremiera w Paryżu jesienią 2012 w reżyserii samego autora). Tym razem, jako bezrobotny prawnik, porzucony mąż, szukający sposobu na odmianę losu. Jak zwykle u Vebera, twórcy o ogromnym poczuciu humoru, starania bohatera, po serii zabawnych wypadków i zaskakujących zmianach akcji,  kończą się w sposób zupełnie nieprzewidziany…

Serdecznie zapraszamy!