Nowa teatralna scena w stolicy

Nowa teatralna scena w stolicy

Od przyszłego roku na warszawskiej Białołęce rusza działalność Sceny Impresaryjnej. Na widzów czekają gościnne występy teatrów z całej Polski. Pierwsze z nich już 17 stycznia.

Białołęcki Ośrodek Kultury stanie się miejscem prezentacji spektakli dramatycznych, lalkowych, muzycznych, a także ulicznych. Teatry zaproszone do współpracy, to zarówno marki rozpoznawalne w całej Polsce, jak i zjawiska nieodkryte przez szerszą widownię. Wydarzenia oprócz wysokiego poziomu artystycznego łączy jedno: dla większości osób były zbyt daleko, aby je zobaczyć.

Teraz znajdą się na wyciągnięcie ręki.

„Naszym celem jest ukazanie różnych twarzy teatru, a tym samym odkrycie przed publicznością jego bogactwa i wielorodności. Chcemy, aby Scena Impresaryjna zyskała przez to ważny wymiar edukacyjny. W repertuarze znajdą dla siebie interesujące propozycje zarówno stali bywalcy teatralni, jak i zupełni nowicjusze. Jestem przekonany, że niektóre wydarzenia okażą się też prawdziwą gratką dla teatromanów.” – mówi dyrektor BOK Krzysztof Mikołajewski.

Działalność Sceny Impresaryjnej zainaugurują w sobotę 17 stycznia dwie prezentacje Teatru Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju. Pierwszą z nich będzie spektakl dla dzieci pt. Ośle serduszko autorstwa i reżyserii Grzegorza Kwiecińskiego a drugą przedstawienie lalkowe dla młodzieży i dorosłych pt. Co Wom powim, to Wom powim, w reżyserii Macieja K. Tondery, na podstawie twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

„Pragniemy nadać inauguracji Sceny Impresaryjnej międzypokoleniowy charakter. Aktorzy teatru z Rabki udowodnią, że różne techniki lalkarskie to nie tylko rozrywka dla dzieci, ale też poważna oferta dla dorosłych, która może być alternatywą dla spędzenia weekendu przed telewizorem. Wiedzą to doskonale nasi sąsiedzi z Czech i Słowacji, u których teatr lalek traktuje się równie poważnie co teatr dramatyczny.” – dodaje Daniel Przastek, kurator programowy Sceny Impresaryjnej.

Pełen program Sceny Impresaryjnej zostanie ogłoszony na początku stycznia. Występy gościnnych spektakli odbywać się będą raz w miesiącu. Organizatorami Sceny Impresaryjnej są Białołęcki Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych.

Inauguracja Sceny Impresaryjnej:

Sobota, 17 stycznia 2015

Godz. 12.00, Ośle serduszko, Teatr Lalek Rabcio, Rabka-Zdrój

Godz. 18.00, Co Wom powim, to Wom powim, Teatr Lalek Rabcio, Rabka-Zdrój

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Vincenta van Gogha 1

Rezerwacja biletów:
Tel.: 22 884 46 25 wew. 31 mail: sekretariat@bok.waw.pl

Bilety: Ośle serduszko 15 zł (ulgowy), 20 zł (normalny), Co Wom powim, to Wom powim 20zł (ulgowy), 25zł (normalny)

www.bok.waw.pl