Saszka w Teatrze Współczesnym

Saszka w Teatrze Współczesnym

W Teatrze Współczesnym możemy oglądać dramat młodego białoruskiego twórcy Dmitrija Bogosławskiego, pt. Saszka.

Sztuka to oniryczna analiza psychologiczna trudnych relacji syna z ojcem. Podczas pobytu Saszki w wojsku, umiera jego ojciec. Po powrocie do domu główny bohater nie może poradzić sobie z pustką wywołaną przez stratę najbliższej osoby. Choć nigdy nie łączyło go z ojcem ciepłe uczucie, stara się wszelkimi metodami dowiedzieć czy był przez niego kochany.

„Saszka” zachwyca zarówno kunsztowną formą sceniczną jak i ważką treścią: akcja toczy się na granicy jawy i snu, teraźniejszości i przeszłości, życia i śmierci. W roli głównej Borys Szyc.

Przekład – Agnieszka Lubomira Piotrowska
Reżyseria – Wojciech Urbański
Scenografia – Marta Zając
Kostiumy – Paulina Czernek

Obsada:
Aleksandr – Borys Szyc
Dimiricz, jego ojciec – Janusz Michałowski
Natalia- Kinga Tabor
Ludmiła – Kamila Kuboth
Zina – Monika Pikuła
Anna – starsza siostra Aleksandra – Monika Kwiatkowska
Jurasik, przyjaciel Dmitricza – Damian Damięcki
Albert – medium – Sławimir Orzechowski
Oleg, mąż Ludmiły – Artur Kruczek

Mamy do rozdania dwa podwójne zaproszenia na SASZKĘ: 29 oraz 30 sierpnia. Aby otrzymać takie zaproszenie należy napisać do nas maila na adres: konkurs@smik.eu (w tytule maila prosimy wpisać „Saszka”). Natomiast w treści należy podać (tylko) jedną datę spektaklu, która Państwu bardziej odpowiada oraz odpowiedź na pytanie: który aktor gra główną rolę w spektaklu Saszka?

Na zgłoszenia czekamy do 29 sierpnia do godz. 10:00. Ze wszystkich, poprawnych zgłoszeń wylosujemy dwa nazwiska, które otrzymają zaproszenia do Teatru Współczesnego. Nagrodzeni zostaną powiadomieni drogą mailową, ok. godz. 11:00.

Widzimy się w Teatrze!