Święto lata w Parku Picassa

Święto lata w Parku Picassa

Wspólnie z mieszkańcami Białołęki zainaugurujemy sezon letni w Parku Picassa. Oprócz całodniowych animacji i warsztatów wystąpi Teatr Woskresinnia ze spektaklem „Gloria”. Start o godz. 10:00 20 czerwca.

Święto lata to alternatywa dla głośnych festynów z watą cukrową, kiełbaskami i stoiskami z automatami do gry. Lato witać będziemy poprzez wydarzenia animacyjne, aktywizujące mieszkańców Tarchomina, promując przy tym aktywny udział w kulturze i sąsiedzką integrację. Zapraszamy do wspólnego odesłania wiosny na urlop:

10:00 – Sportowy poranek z BOS – Dzień najlepiej rozpocząć od porządnego rozruchu i rozgrzewki. Najbezpieczniej zrobić to oczywiście pod okiem profesjonalnych trenerów z Białołęckiego Ośrodka Sportu. Zapraszamy na zumbę i trening ogólnorozwojowy oraz na małą rywalizację przy dyscyplinach „nieolimpijskich”. Bo w zdrowym ciele zdrowy duch!

12:00 – Pierwsze letnie śniadanie sąsiedzkie – W samo południe, przy wspólnym stole i kocach rozłożonych w Parku Picassa zjemy pierwsze śniadanie sąsiedzkie. Warto dobrze posilić się przed całym dniem aktywności, a przy okazji spotkać się ze swoimi sąsiadami i gościem specjalnym. Kto to będzie? Sami mieszkańcy Białołęki wybrali z kim chcą zjeść śniadanie.

13:00 – 16:00 – Warsztaty perkusyjne, kuglarskie, tworzenia lampionów i plecenia wianków – Czy na pewno wiecie z czym wiąże się początek lata i najkrótsza noc w roku? Dzień ten ma głęboką tradycję w naszej kulturze i idzie w parze między innymi z pleceniem wianków. Dowiedzcie się jak zrobić lampiony, które możecie wykorzystać także do wystrojenia domu oraz nauczmy się wybijać wspólny rytm na instrumentach perkusyjnych zrobionych… z niczego. Tym samym przygotujemy się do zmroku i pomożemy Teatrowi Woskresinnia wykreować niezapomnianą atmosferę.

Cały dzień – Fotoportret mieszkańców Białołęki – Pokażmy jak cieszy się Białołęka i że najlepiej wita lato! Znajdź się razem z nami na zdjęciach, które staną się materiałem do stworzenia wystawy plenerowej, rozgrzewającej nas w chłodniejsze miesiące.

16:00 – 18:00 – Gra terenowa Poszukiwanie kwiatu paproci – Znów nawiążemy do świętojańskiej tradycji. Wykorzystując przepiękne tereny ulokowane nad Wisłą, zbudujemy magiczny nastrój poszukując mitycznego kwiatu paproci. Legenda głosi, że taki kwiat zapewniał znalazcy bogactwo i dostatek. Poruszając się od jednej do drugiej stacji, uczestnicy zabawy wypełniać będą zadania. Jakie? Sprawdźcie sami! Partnerem zabawy jest 64 Warszawska Drużyna Harcerska „Skaut”.

19:00 – Sąsiedzkie ognisko w Parku Picassa – Przed spektaklem zaprosimy widzów do wspólnej biesiady przy ognisku – bedzie grać na bębnach, opiekać chleb na ognisku, zapalimy też lampiony.

21:30 – Lwowski Akademicki Teatr Woskresinnia „Gloria”- Lwowski Akademicki Teatr Woskresinnia powstał na początku lat 90tych, pod przewodnictwem reżysera Jarosława Fedoryszyna. Z biegiem czasu znakiem firmowym grupy stały się spektakularne widowiska plenerowe, odwołujące się do ukraińskiej tradycji, jak i znanych wszystkim legend i przypowieści. Artyści wykorzystują przy tym środki znane z teatru ulicznego, takie jak chodzenie na szczudłach, plucie ogniem i sztuczki kuglarskie. Wszystko to sprawia, że występy Teatru Woskresinnia pozostają niezapomnianym przeżyciem.

Spektakl „Gloria” jest opowieścią o rytuałach towarzyszących ludzkości od wieków. Ukazane obyczaje, a także historia odwiecznej walki dwóch żywiołów – ognia i wody – stają się metaforą ludzkiego życia, pełnego trudów i przeciwieństw, w którym jednak najważniejsze miejsce ma dobro. Dobro, które w ostatecznym rozrachunku zawsze zwycięży.

Reżyseria – Jarosław Fedoryszyn

Scenografia i kostiumy – Alla Feoryszyna

Obsada: Maria Kowalik, Natalia Łukaszonok, Natalia Marczak, Tatiana Tkaczenko,  Wołodymir Czuchonkin, Wołodymir Geljas, Jurij Filipczuk, Wołodymir Gubanow, Piotr Mykytiuk, Nazar Lis, Evgenij Petrow, Igor Szyrjajev (instrumenty perkusyjne).

Wszystkie wydarzenia mają charakter bezpłatny. Występ Teatru Woskresinnia wpisany jest w program Sceny Impresaryjnej. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych, partnerzy to Białołęcki Ośrodek Kultury, Dzielnica Białołęka i 64 Warszawska Drużyna Harcerska „Skaut”. Projekt dofinansowano ze środków m.st Warszawy.