Wierszalin i Węgajty następni na Scenie Impresaryjnej

Wierszalin i Węgajty następni na Scenie Impresaryjnej

Zbliża się inauguracja Sceny Impresaryjnej na warszawskiej Białołęce. 17 stycznia wystąpi na niej Teatr Lalek „Rabcio” z Rabki-Zdroju. Tymczasem organizator ogłosił kolejne dwa spektakle zaproszone do stolicy. Będą to Teatr Wierszalin oraz Schola Teatru Węgajty.

Żywa historia europejskiego teatru – tak można opisać twórczość prezentowaną przez Scholę Teatru Węgajty, międzynarodowego zespołu, mającego swoje korzenie w Polsce, a dokładnie w Warmii. Grupa ta, specjalizująca się w praktykowaniu chorału gregoriańskiego, zaprezentuje 23 marca o godz. 19.30 widowisko sięgające do tradycji dramatów liturgicznych z XIII wieku – „Ludus Passionis” na podstawie średniowiecznego rękopisu CARMINA BURANA. Prezentacja odbędzie się w Parafii NMP Matki Pięknej Miłości przy ul. Myśliborskiej 100.

Ludus Passionis - Schola Teatru Węgajty

Ludus Passionis – fot. Konrad Eichbichler

Teatr Wierszalin to legendarne miejsce prowadzone przez Piotra Tomaszuka. Ulokowane w Supraślu na Podlasiu, regularnie przyciąga rzesze teatromanów pragnących zobaczyć najnowsze prezentacje nagradzanej grupy. 12 kwietnia o godz. 19.00 Teatr Wierszalin wystawi w Białołęckim Ośrodku Kultury, przy ul. Van Gogha 1, jeden ze swoich najgłośniejszych spektakli – „Bóg Niżyński”. Jest to opowieść o życiu Wacława Niżyńskiego, przez wielu uznawanego za najwybitniejszego tancerza baletowego, utrzymana w onirycznym stylu i pełna charakterystycznej dla Wierszalina inspiracji teatrem lalek.

Działalność Sceny Impresaryjnej zainaugurują w sobotę 17 stycznia dwie prezentacje Teatru Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju. Pierwszą z nich, o godz. 12.00, będzie spektakl dla dzieci pt. Ośle serduszko autorstwa i reżyserii Grzegorza Kwiecińskiego a drugą (18.00) przedstawienie lalkowe dla młodzieży i dorosłych pt. Co Wom powim, to Wom powim, w reżyserii Macieja K. Tondery, na podstawie twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

Bilety i rezerwacje:

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Vincenta van Gogha 1

tel.: (22) 614 66 56, (22) 884 46 25 wew.31 mail: sekretariat@bok.waw.pl

Facebook:

www.fb.com/scenaimpresaryjna