Zabójca w Teatrze

Zabójca w Teatrze

Dla wszystkich zainteresowanych zobaczeniem „Zabójcy” w Teatrze Współczesnym mamy dobrą informację. Można nań wygrać podwójne zaproszenie – wystarczy tylko kliknąć.

Wszystko zaczęło się od karcianego długu. Przegrana suma przekroczyła po wielokroć mizerne oszczędności studenta z prowincji. Wierzyciel wysłał więc dłużnika w drogę, aby w ramach rekompensaty ściągnął dług od innego dłużnika a w razie kłopotów… po prostu go zabił. Dla pewności, że nie ucieknie z odzyskanymi pieniędzmi, dał mu do towarzystwa swoją dziewczynę. Przypadkowo skojarzona para udała się w dziwną podróż …

Sztuka ma oryginalną formę: jej młodzi bohaterowie swoją historię na zmianę relacjonują, przeżywają i analizują. Autor, zapytany czym można wytłumaczyć wielki sukces utworu, stwierdził, że „złożyło się na niego kilka elementów: niezwykła forma, miłosna historia, intrygująca fabuła, zajmujące i zabawne sytuacje(…) oraz dość istotne kwestie, nad którymi widz ma możliwość zastanowienia się.”

Autorem utworu jest Aleksandr Mołczanow. Prapremiera „Zabójcy” odbyła się w Moskwie na scenie Teatru.doc w roku 2010. Przedstawienie otrzymało nominację do nagrody Złotej Maski w kategorii Spektakl Małej Formy.

Przekład – Alicja Chybińska
Reżyseria – Wojciech Urbański
Scenografia – Marta Zając
Muzyka – Dominik Strycharski
Reżyseria światła – Michał Głaszczka

OBSADA:
Oksana – KAMILA KUBOTH,
Mama – MARIA MAMONA,
Andriej – MATEUSZ KRÓL,
Sieka – MICHAŁ MIKOŁAJCZAK

więcej informacji na: https://www.facebook.com/smik.eu